טיפים חדשים

חוק חינוך מיוחד

תיקון חוק החינוך המיוחד על ידי ועדת דורנר מאפשרת להורים זכות לבחור את מסגרת החינוך עבור ילדם. במקרה וילדם ממשיך ללמוד בחינוך הרגיל על פי החלטתם, התקציב (שעות הסיוע) שנקבע עבורו בועדת השמה, עובר עמו ללמודים בחינוך הרגיל. אבחון פסיכודידקטי הינו מסמך קביל לקביעת מסגרת מתאימה בועדת השמה

להמשך קריאה »

תוספת זמן בפסיכומטרי

מחקר שנעשה ע"י המרכז הפסיכומטרי לבחינות והערכה בדק האם תוספת זמן בבחינה הפסיכומטרית יכולה להועיל לנבחנים עם קשיי קשב ורכוז ADHD. מימצאי המחקר לא תמכו בהשערת המחקר. בעבר ניתנו התאמות לתלמידים בעלי לקויות פיזיות וחושיות. כיום הורחב השימוש גם לליקויי למידה. אבחון לפסיכומטרי מאתר לקויות למידה לקבלת התאמות בבחינה הפסיכומטרית.

להמשך קריאה »

התמודדות הורים עם ADHD

טיפים להורים כיצד להתנהל עם ילדיהם הסובלים מקשיי קשב ורכוז ADHD ואיך להתנהל עם האחים והאחיות האחרים בדינמיקה המשפחתית שנוצרת. מה נכון ומה לא נכון לעשות; הסברים ודרכי התנהלות על פי מחקר.

להמשך קריאה »

הצקות – איך להתמודד

טיפים איך להתמודד עם הצקות של ילדים. ארבע שיטות להכחיד את ההצקות ולהרחיקם ממני: התנתקות, עקביות, שימוש בהומור עצמי ופניה לסיוע צוות בית הספר.

להמשך קריאה »

הרטבת לילה

מבין השיטות המדעיות הקיימות למיגור הרטבת לילה, מביאה לידיעתכם שיטה יצירתית להתמודדות עם הרטבת לילה אצל ילדים, המאמינה כי הרטבה מרפאת את הנפש. הרטבה היא תוצר של פריקת חוויות שליליות ופחדים שקרו לילד/ה.

להמשך קריאה »

יעוץ והדרכה להורים

הדרכה או יעוץ להורים הינו מפגש או סדרת מפגשים המייצר דרכי התמודדות להורים בהתאם לקשיים שהם מעלים בגידול ובחינוך ילדים ובקשר שלהם איתם. כמו שאנו מקבלים מרופא הילדים הנחיות איך לטפל בילד שלנו, כך פסיכולוגי חינוכי יכול לסייע בהכוונה נכונה לשיפור תפקודנו כהורים.

להמשך קריאה »
"אל תקשיבו לאדם אחר בשביל להשיב, הקשיבו לו בשביל להבין וללמוד"
(פתגם עממי)

צור קשר